Tanie ozdoby na ściany

Dekorowanie własnego mieszkania czy domu to trudna sztuka i zazwyczaj wymagająca też sporych nakładów finansowych, jednak nie oznacza to, że nie można stworzyć atrakcyjnego i przyjemnego wnętrza bez ogromnych wydatków, a jedynie dzięki pomysłowości i odpowiednim materiałom. Tanie dekoracje to przede wszystkim efektowne fototapety, dostępne w dziesiątkach ciekawych wzorów, a także naklejki ornamentowe i obrazy. Poszukiwać ich też można na wyprzedaży, gdzie osiągają jeszcze niższe, niemalże symboliczne ceny.

Uniwersalnym sposobem na wystrój wnętrza jest oczywiście malowanie, ale nie gwarantuje ono żadnych niespotykanych efektów wizualnych, a jedynie czystość i w miarę estetyczne wykończenie wnętrza. Marząc o stylizacji ekstrawaganckiej, odbiegającej od standardu można ją stworzyć dzięki motywowi fototapety. Przykładowo gigantyczne tulipany czy monumentalna arkada zajmująca całą powierzchnię ściany przyciągnie uwagę każdego gościa odwracając ją od nieco standardowych mebli.

Fototapety pomogą także w powiększeniu pokoju, rozświetleniu go, jeśli jest wyposażone w małe okno, wydłużeniu przedpokoju czy przekształceniu łazienki w luksusowe SPA. Tanie dekoracje mają nie mniejszą siłę tworzenia klimatycznego wnętrza niż drogie oryginalne obrazy mistrzów, a z pewnością o wiele bardziej podziałają na wyobraźnię widza, niż niewielki obraz olejny nad kanapą. Jeśli jednak fototapeta w wymiarze makro nie jest tym, co podpowiada wyobraźnia można również sięgnąć po obrazy.

Dużą zaletą tych ostatnich jest możliwość dopasowania wielkości do dekorowanej przestrzeni. Właściciel mieszkania i zarazem kreator jego designu nie musi dostosowywać się do tego, co narzucił mistrz. Jeśli spodoba mu się karminowa róża, stary samochód albo samotna łódka na ocenie może dopasować ją wymiarem do przeznaczonego jej miejsca. Obrazy drukowane są na różnych podkładach, dlatego z powodzeniem można im nadać realizmu olejnego płótna wydając jedynie symboliczne kwoty na takie arcydzieło.

Osobom o guście minimalistycznym, ceniącym ograniczoną ilość dodatków w pomieszczeniach pozostają jeszcze ornamentowe naklejki na ściany. Tego rodzaju tanie dekoracje to wiele możliwości od dużych powierzchniowo motywów po symboliczne detale, które uzupełniają wystrój w subtelny sposób nie narzucając się obserwatorowi i nie dominując w salonie czy łazience. Wystarczy zaledwie drobiazg odpowiednio dobrany, aby całkowicie zmienić otoczenie.

fototapeta z wodospadem obraz tulipany negatyw fototapeta dinozaury tatuaż ścienny kwiaty