Modne naklejki na drzwi

Dekorowanie drzwi nie jest obyczajem powszechnym i stosowanym od lat. Pojawił się on całkiem niedawno i stanowi jeden z modnych dekoratorskich trendów stwarzając kolejną możliwość w kreowaniu unikalnych aranżacji. Drzwi traktowano raczej funkcjonalnie, jako jeden z elementów konstrukcji budynku i nawet wówczas, gdy pojawiły się w sklepach nowe materiały więcej uwagi poświęcano kuchniom i łazienkom, niż temu konstrukcyjnemu detalowi. Oczywiście nie oznacza to, że estetyka i komponowanie się z wystrojem nie miały żadnego znaczenia, o czym może świadczyć szeroka gama dostępnych w sklepach modeli. Sporadycznie jednak skrzydło drzwiowe służyło kreowaniu dekoracji.

Skąd się wzięły modne naklejki na drzwi? Być może początkiem było popularne w latach 70-tych i 80-tych oklejanie przeszklonych powierzchni plakatami swoich idoli, dzięki czemu pokój zyskiwał na wyglądzie i intymności? Możliwe też, że jakiś dekorator wnętrz wpadł na ten genialny pomysł poszukując nowego sposobu na niepowtarzalność? Dziś już ze względów bezpieczeństwa sporadycznie montuje się w mieszkaniach drzwi z dużymi szybami, ale zwyczaj oklejania obrazami zakorzenił się na tyle, że zyskuje coraz większe uznanie. Plakaty jednak zastąpiły specjalnie projektowane dekoracje w dziesiątkach kolorów i wzorów, często bazujące na tradycyjnej cyfrowej fotografii.

Do szczególnej kategorii naklejek na drzwi, których sporo można znaleźć w zakładce https://reproteka.pl/dekoracje/naklejki-na-drzwi/ zaliczają się te z uliczkami i tunelami. Wizualny odbiór takich dekoracji opiera się na zjawisku optycznego złudzenia sugerującego odbiorcy, że ma do czynienia z perspektywą. Odpowiednie dopasowanie motywu do płaszczyzny drzwi oraz do wystroju pomieszczenia może wprowadzić tak duży realizm, że obserwator odruchowo będzie chciał wejść w tę przestrzeń i udać się w kierunku jakiegoś odległego punktu na horyzoncie. Motywy tego rodzaju to nie tylko niepowtarzalne, designerskie rozwiązanie dekoracyjne, ale też sposób na bardzo małe wnętrze.

Naklejki na drzwi to jeden ze współczesnych trendów mody, a co ciekawsze ich aplikacja jest wyjątkowo łatwa i ceny przystępne. Niewielka w sumie powierzchnia drzwi i możliwość zamówienia obrazu na wymiar sprawiają, że tanim kosztem w kilkanaście minut można diametralnie zmienić wystrój wnętrza. Na drzwiach w kilka chwil zakwitną kwiaty, otworzy się przejście do innego świata, wyrośnie albo wyłoni się czarno-biała afrykańska zebra. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni motyw i z pewnością efekt zadziwi każdego odwiedzającego mieszkanie gościa.

naklejka na drzwi train naklejka na drzwi wenecka uliczka naklejka na drzwi korytarz naklejka na drzwi konie