Fototapety z lasem i drzewami

Dekorowanie wnętrz fototapetami staje się coraz popularniejsze, a ponieważ aplikacja jest prosta i dzięki różnym promocjom taki produkt bywa dostępny po całkiem przystępnej cenie obrazy drukowane na winylu można znaleźć w wielu mieszkaniach i miejscach publicznych. Jednym z ciekawszych i zarazem bardziej uniwersalnych jest motyw drzew zarówno w wersji jednostkowej, jak i w charakterze kompleksów leśnych. Drzewa towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów zapewniając schronienie, pożywienie i lekarstwa, a często także podstawę wierzeń, dlatego posiadają tak szczególną wymowę i tworzą tak specyficzny, nieco magiczny klimat.

Zależnie od tego, co przedstawia fototapeta i w jakim ujęciu motyw się na niej pojawił jest to dekoracja odpowiednia do salonu, albo sypialni. Zieleń sama w sobie ma moc uspokajającą, dlatego krajobraz leśny w pełni dojrzałości, w środku lata jest doskonałym dopełnieniem sypialni. Wykorzystany w tym pomieszczeniu będzie nie tylko relaksował, ale też stosunkowo ciemne kompozycje leśne wytłumią światło w sypialni tworząc odpowiedni do wypoczynku nastrój. Duża fototapeta w tym stylu świetnie się sprawdzi zarówno na całej ścianie, jak i nad łóżkiem, wypełniając wolną przestrzeń ściany. Warto pamiętać jednak, że takie obrazy zmniejszają optycznie wnętrze, dlatego nie są dobrym rozwiązaniem do małych pomieszczeń.

Nieco inne przeznaczenie mogą mieć fototapety z pojedynczymi drzewami wyrastającymi w centrum pola pszenicy, przy drodze, budynku lub nad morzem. W takich krajobrazach samo drzewo jest jedynie dopełnieniem całości, zależnie jednak od tego, jaki obszar kompozycji zajmuje w mniejszym lub większym stopniu wpływa na jej charakter. Pejzaże z drzewami w roli głównej to idealny dodatek dekoracyjny do salonu zwłaszcza, jeśli cała fototapeta jest zaprojektowana w ciepłych słonecznych kolorach. Podobne przeznaczenie mogą mieć umieszczone na obrazach palmy w otoczeniu krajobrazów tropikalnej wyspy.

Dla tych osób, które poszukują leśnych motywów, ale aranżacja ich pokoju nie sprzyja kompozycji w odcieniach zieleni dostępne są także komputerowe modyfikacje leśnych zdjęć. Mogą one powstawać w niemal każdym dostępnym kolorze, od przykładowego fioletu, jak na stronie https://reproteka.pl/product/fototapeta-fioletowe-drzewa/, przez żółcie, pomarańcze, czerwienie do błękitów. Wybierając tego typu fototapetę można połączyć w jednej dekoracji zarówno motyw roślinny, leśny jak i pasujący do wnętrza kolor. Takie fototapety to przykład dekoracji o charakterze bardzo nowoczesnym. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach w tonacji czarno-białej, jako pojedynczy akcent kolorystyczny.

fototapeta szary las fototapeta jesienny las fototapeta droga fototapeta czerwone drzewo