Niedrogie fototapety do kuchni

Kuchnia to miejsce, które sprawia najwięcej problemów w zakresie dekoracji. Zazwyczaj bardzo ograniczona przestrzeń oraz wymogi w zakresie wyposażenia i organizacji pracy w dużym stopniu ograniczają możliwości dekorowania wnętrza. Podstawą designu jest wykończenie szafek, kolorystyka laminatu i rodzaj podłogowej wykładziny, natomiast fakt, że w tym pomieszczeniu poza meblami musi się znaleźć kuchenka, zlewozmywak, zmywarka, lodówka a często także pralka automatyczna na tworzenie atrakcyjnego wystroju nie pozostaje już wiele miejsca.

Wspomniane ograniczenia nie oznaczają jednak, że nie istnieje możliwość urozmaicenia wystroju w ogóle. Do dyspozycji pozostają powierzchnie sprzętów, drzwi kuchenne oraz niewykorzystana przestrzeń pomiędzy dolnym i górnym ciągiem szafek, która dzięki odpowiednio dobranym fototapetom może diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia. Wyposażenie kuchni zazwyczaj też pochłania wiele środków, dlatego niedrogie fototapety kuchenne pod szklanym panelem lub naklejane bezpośrednio na powierzchnię ściany mogą być idealnym dopełnieniem wystroju.

Proponowane na stronie https://reproteka.pl/dekoracje/fototapety-pod-szklo-do-kuchni/ motywy pokazują, jak wiele różnych pomysłów w tym zakresie można zastosować projektując niepowtarzalny i ciekawy design. Niewiele jest takich tematów, które nie sprawdzą się w kuchennych wnętrzach. Poza standardowymi fototapetami z owocami, warzywami, ziarnami kawy i przyprawami można też tworzyć aranżacje z udziałem architektury, krajobrazów, roślin, kwiatów, kolorowych abstrakcji a nawet motywów ludowych czy przedmiotów. Istotna jest jedynie wyobraźnia oraz kolorystyczne dopasowanie wzoru do całości wystroju.

 

Niedrogie kuchenne fototapety to sposób zarówno na przywrócenie estetyki wnętrza, jak i dodanie mu kolorystycznego akcentu, złamanie monotonii wystroju, albo odwrócenie uwagi od innych, mniej atrakcyjnych zakątków. Intensywnie żółte słoneczniki na czarnym tle to kontrastowy dodatek do jasnych mebli i podłóg. Motywy jesiennego czy brzozowego lasu doskonale będą się komponowały z szafkami w kolorze ciemnego drewna. W pierwszym przypadku tworzona kompozycja powstaje na zasadzie kontrastu, w drugim stosuje się harmonię i wzajemne podobieństwo. Fototapety mogą też być wykorzystane na kuchennych ścianach czy pod szklanymi blatami stołów.

fototapeta do kuchni bambusy fototapeta do kuchni storczyk fototapeta do kuchni słoneczniki fototapeta do kuchni kieliszki

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: