Fototapety pod szkło

Szklane elementy we wnętrza nie są nowością, ale po raz pierwszy w ostatnich latach pojawiły się szklane panele na ścianach kuchni. Miejsce to raczej nie sprzyjało takim materiałom z uwagi na pewną delikatność szyb oraz ich podatność na pękanie, kruszenie czy zmiany temperatur. Ostatnie lata to również znacznie lepsze, solidniejsze i bardziej wytrzymałe materiały, dzięki czemu spełniają swoje zadanie w trudnych kuchennych warunkach. Innym miejscem, w którym można znaleźć hartowane szkło są łazienki z modnymi zasłonami prysznicowymi i drzwiami wykonywanymi z hartowanych tafli szklanych.

Szkło samo w sobie nie jest zbyt efektowne, jeśli przylega do ściany. Nie stanowi również skutecznej zasłony podczas kąpieli czy we framudze łazienki, gdzie intymność bywa raczej niezbędna. Rozwiązaniem takich sytuacji mogą być nowoczesne tanie fototapety pod szkło, których przykłady zaprezentowane zostały w zakładce https://reproteka.pl/dekoracje/fototapety-pod-szklo-do-kuchni/. Najczęściej wykorzystywanym do takich aranżacji miejscem jest przestrzeń pomiędzy kuchennymi szafkami, jednak takie dekoracje można też wykorzystać w nad kuchennymi blatami czy na ścianie nad stołem śniadaniowym w aneksie jadalnym.

Podstawową zaletą fototapet pod szyby jest możliwość ich umieszczenia w taki sposób, że nadruk zostaje zabezpieczony taflą.
Założenie takiego panelu wymaga nieco pracy i udziału fachowca, który nie dopuści do pęknięcia szkła podczas wiercenia otworów czy przykręcania.

Cechą charakterystyczną pozwalająca na takie umieszczenie dekoracji jest warstwa kleju nanoszona na stronę zadrukowaną, dlatego mogą być naklejane pod szybą w taki sposób, że wzór jest doskonale widoczny przez warstwę szkła. Podczas prac kuchennych powierzchnia druku nie jest też narażona na zniszczenie, przecięcie czy wytarcie.

Ważnym detalem w tanich fototapetach pod szyby jest ich wzornictwo i kolorystyka. Decydując się na tego rodzaju dekorację koniecznie trzeba zastanowić się, jaki efekt ma zapewnić. Wiele wzorów nawiązuje do tematyki kuchennej. Zaliczają się do nich niezwykle barwne i bardzo realistyczne zdjęcia żywności, napojów, przypraw, a również intensywność palety barw fototapet ogranicza ich wykorzystanie do wnętrz o bardzo określonej stylizacji. Najwięcej możliwości stwarzają kuchnie urządzane w kolorze białym, bowiem pasuje do nich każdy motyw i każda tonacja kolorystyczna.

fototapeta pod szkło wisienki fototapeta pod szkło las  fototapeta pod szkło słoneczniki