Fototapeta tunel – optyczne powiększenie twojego mieszkania

Współczesne mieszkania często pozostawiają wiele do życzenia pod względem przestrzeni użytkowej, a już budownictwo z wielkiej płyty bywa wyjątkowo ciasne i klaustrofobiczne. Całodzienne przebywanie w takich wnętrza, a dodatkowo jeszcze ściskanie się w niewielkim pomieszczeniu biurowym czy kantorku w zakładzie pracy sprawia, ze bezwzględnie poszukujemy przestrzeni. Głęboki oddech zapewnia nie tylko wycieczka za miasto, na którą nie zawsze jest czas. Można również sięgnąć po odpowiednie dekoracje, które wizualnie zmienią wnętrze, pogłębią je, rozszerzą czy też sprawią wrażenie, że jest wyższe.

Jednym z motywów o takich właściwościach optycznego przekształcania wnętrza jest motyw tunelu. Zarówno kompozycje tworzone komputerowo, przypominające ciągnące się w głąb, ginące gdzieś w dali konstrukcje geometryczne, jak i tunele realne, uwiecznione na fotografiach umieszczone na ścianie stają się dla odbiorcy swoistą iluzją, sprawiającą wrażenie otwartego wnętrza, zachęcającego do wejścia i długiego spaceru w poszukiwaniu końca. Przykładem tej pierwszej jest fototapeta tunel zaprezentowana na https://reproteka.pl/product/fototapeta-tunel/. Fantazyjna kompozycja, choć stworzona cyfrowo wygląda niezwykle realnie na ścianie salonu, tworząc wspomniane wrażenie głębi.

Fototapeta tunel tanio

Ważnym czynnikiem związanym z takim optycznym kreowaniem przestrzeni za pomocą motywu tunelu na fototapecie jest dobór kolorystyki motywu oraz odpowiednie miejsce do jego aplikacji. Osiągnięcie właściwego efektu zapewnia takie umieszczenie dekoracji, które pozwoli na automatyczne kierowanie do niej wzroku osoby wchodzącej. Najlepsze lokalizacje to te na wprost wejścia, a także na szerszych ścianach prostokątnych pomieszczeń. Lepszy efekt zapewni też umieszczenie motywu w mniejszym naświetleniu, dzięki czemu tunel będzie bardziej integrował się z wnętrzem tworząc całość i nie wpływając na optyczne oddzielanie się dekoracji od powierzchni ściany.

Innym elementem wpływającym na wspomnianą integrację z wystrojem jest dopasowanie kolorystyczne fototapety do tła ściany oraz/albo wykonanie jej w takim formacie, aby nie pozostawiała po bokach marginesu ściany. Najlepszym rozwiązaniem jest fototapeta tunel na wąskiej ściance pomiędzy drzwiami do pomieszczeń, na ścianie nad meblem, w narożniku pokoju oraz innych tego typu przestrzeniach. Jeśli fototapeta będzie przycięta do wymiarów mniejszych niż ściana, powinna być skomponowana kolorystycznie z tłem tak, aby na nim znikała, integrowała się, wówczas efekt będzie doskonały. Cechą dodatkową, nad którą warto się zastanowić jest też charakter tunelu, od nowoczesnego, jak na wspomnianym przykładzie, po klasyczne zabytkowe konstrukcje czy wnętrza kopalni.

fototapeta zielony tunel w łazience - Fototapeta tunel tanio fototapety szklany tunel fototapeta oliwkowy tunel fototapeta biały tunel