Tanie fototapety ścienne i obrazy

Zmiana wystroju mieszkania często bywa koniecznością związaną z aspektem estetycznym i higienicznym, albo po prostu z powodu wytartych, wyeksploatowanych, zniszczonych przez warunki zewnętrzne dekoracji. Słońce oświetlające pomalowaną ścianę czy umieszczoną na niej fototapetę wywołuje jej płowienie, a ciągle dotykające palcami dzieci czy przebiegający pies pozostawiają nieusuwalne ślady. Kiedy remont bywa już niezbędny, a nie ma na niego wielu pieniędzy warto sięgnąć po tanie, ale niezwykle efektowne dekoracje. Znajdą się wśród nich zarówno fototapety, jak i obrazy ścienne.

Zwykła biała emulsja do ścian nie należy do zbyt dekoracyjnych, a konieczność malowania wiele osób skłania do sięgnięcia właśnie po nią, z uwagi na jej wyjątkowo niskie koszty. Jeśli jednak po ostatnim dobrym ubawie z przyjaciółmi ściana wciąż przypomina o imprezie śladami po szampanie tanie fototapety ścienne i obrazy mogą być doskonałym sposobem na wybrnięcie z sytuacji. Naklejone w newralgicznych miejscach dekoracje czy odpowiednio przywieszona kompozycja modułowa zamaskują plamy i przywrócą efektowny wygląd wnętrza. Dekoracja tego typu nie wymaga specjalnych przygotowań, okrywania mebli czy zwijania wykładziny. Wystarczy jedynie dostęp do ściany.

Tanie fototapety ścienne i obrazy to szeroka gama kolorów, wzorów, wymiarów i układów kompozycji. W pomieszczeniu mogą pokrywać całe ściany, dekorować jedną z nich, albo niewielki fragment nad meblem czy pomiędzy drzwiami. Dzięki niskiej cenie uzupełnią pomalowane na biało wnętrze kolorami, które dodadzą mu atrakcyjności, ożywią, wprowadzą ciekawy element urozmaicający wystrój. Żadna z takich dekoracji nie wymaga też dużych nakładów finansowych, bowiem zaplanować, kupić i umieścić na ścianie można jedynie taki fragment, jaki mieści się w domowym budżecie remontowym.

Zaletą dekoracji ściennych tego rodzaju jest ogromna możliwość modyfikacji ich wymiarów. Z tego powodu można też modyfikować koszty zakupionych dekoracji. Ten sam motyw wybrany spośród licznych propozycji można umieścić na całej powierzchni nad łóżkiem czy kanapą, albo wykonać niewielkie okno z widokiem leśnego krajobrazu, motywu roślinnego czy pięknej architektury. W każdym przypadku uzyskuje się fantastyczny efekt starannie zaplanowanym kosztem. Niezwykle efektowne i praktyczne są też nowoczesne obrazy dzielone, które pomimo małych rozmiarów wprowadzają wyjątkowy efekt do wnętrza.

tanie obrazy most tanie fototapety biała róża tanie fototapety dmuchawce tanie fototapety miasto nocą