Tryptyk dmuchawce

Obrazy są uniwersalnym elementem dekoracyjnym, sprawdzającym się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i w stylizowanych. Podstawowym czynnikiem decydującym o wyborze właściwego obrazu jest ich tematyka oraz ogólny wygląd, na który składa się między innymi oprawa i forma. O ile ta pierwsze bywa niejako standardem dobieranym na zasadzie – im bardzie nowoczesne wnętrze tym prostsza rama o tyle mniejsza uwagę przykłada się do form nietypowych, jakimi są dyptyki, tryptyki i kaskady.

Tryptyk stwarza wiele możliwości w zakresie tworzenia kompozycji, bowiem wśród popularnych rozwiązań znajdują się zarówno jednolite obrazy dzielone na trzy części, jak i trzy samodzielne kompozycje, połączone w jakąś spójną całość. Przykładem pierwszych mogą być chociażby tryptyki przedstawiające otulone światłem zachodzącego słońca drzewo czy Most Brooklyński ujęty w trzyczęściowej kompozycji. Ciekawą możliwością modyfikacji tryptyków jest też dzielenie ich asymetryczne, czyli połączenie w całość trzech części o różnej szerokości, lub centralnego elementu szerszego niż dwa pozostałe.

Wśród tematyki tryptyków ciekawym motywem są dmuchawce. Na obrazach zazwyczaj ujmowane w dużym powiększeniu bardziej przypominają fantazyjne kule o subtelnej, lekkiej konstrukcji niż klasyczne przekwitające rośliny. Tryptyk dmuchawce w wersji czarno-białej lub w sepii będzie doskonałym wypełnieniem pustego miejsca nad kanapą w salonie zwłaszcza, jeśli do malowania wybrano intensywną w kolorze farbę. Podobnie, jak każdy inny obraz również ten z dmuchawcami może powstać w formie jednolitej, jak i z podziałem asymetrycznym zależnie od upodobań i potrzeb konkretnej aranżacji.

Tryptyk dmuchawce to również wiele możliwości aranżacji począwszy od kolorystyki samych puchatych kul, przez kształty paneli po ich układ – poziomy lub pionowy. Zależnie od miejsca pozostającego do dyspozycji w pokoju oraz od układu linii w kompozycji wnętrza można wybrać klasyczne panele o wyciągniętym w górę kształcie prostokąta lub bardziej rozciągnięte na szerokość panele kwadratowe. Jeden, dwa lub trzy dmuchawce na tryptyku również wpływają na całość wystroju, będąc jedynie delikatnym elementem dopełniającym, albo przyciągającą uwagę masywną i dużą kompozycją.

tryptyk różowe dmuchawce tryptyk dmuchawiec tryptyk białe dmuchawce tryptyk dmuchawce