Jak tanio ozdobić ścianę

Odwiedzając luksusowe mieszkanie znajomych, którzy mogą sobie pozwolić na kosztowne dekoracje i eleganckie meble wiele osób z pewnością odczuwa żal, że muszą zadowalać się klasycznym wystrojem ograniczonym do malowania i standardowych sprzętów. Obrazy, ozdoby ścienne, bibeloty to detale, które pozostają poza planami na wystrój w rzeczywistości wcale nie muszą oznaczać dużych wydatków, a często kilkadziesiąt złotych zainwestowane w naklejkę potrafi przyczynić się do diametralnej zmiany wystroju. Problemem jest bardziej pomysłowość i wyobraźnia niż stan finansów, który w rzeczywistości pozwala na tanie, lecz efektowne dekoracje.

W jaki sposób można zmienić wnętrze nie wydając dużych sum pieniędzy? Najprostszym i najszybszym sposobem jest z pewnością wykorzystanie szablonu malarskiego lub ornamentowej naklejki. Szablon wymaga niestety trochę więcej wprawy i dodatkowej puszki farby w kontrastowym kolorze, dlatego naklejka jest o wiele praktyczniejsza i prostsza w aplikacji. Za kilkadziesiąt złotych można ozdobić nawet dużą pustą ścianę w sypialni czy salonie sylwetką rozłożystego drzewa, ogromną różą lub fantazyjnymi sylwetkami kobiet. Tanie naklejki mają jeszcze jedną zaletę. Można je zamówić w dowolnym kolorze, dzięki czemu dopasowanie do odcienia farby i barwy mebli nie jest żadnym problemem.

Mieszkania, w których wykorzystano niewiele mebli wymagają nieco bogatszych i bardziej intensywnych dekoracji, dlatego warto tu sięgnąć po tanie fototapety. Drukowane na odpornym winylu mogą być wykonane na zamówienie w dowolnym wymiarze, a więc dopasowanie do ściany wnękowej czy wolnego miejsca nad łóżkiem jest całkiem proste. Gigantyczne fotografie kwiatów, klimatyczne pejzaże, powiększające wnętrze tunele czy barwne owocowe kompozycje to kilka przykładów takich dekoracji, które zmienia pomieszczenie nie do poznania. Nikogo nie będzie razić skromne wyposażenie, bowiem piękna barwna fotografia przyciągnie jego uwagę.

Pozostają jeszcze do dyspozycji dekoratora obrazy, dyptyki, tryptyki, panoramy tworzone za pomocą cyfrowego wydruku i znacznie tańsze od klasycznych dzieł ulicznych malarzy. Sztuka nowoczesna jednak niczego nie ujmuje takim dekoracjom traktując je, jako element współczesnej kultury, dlatego industrialny obraz Nowego Jorku czy pasące się na trawie konie będą doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Tanie obrazy to rzeczywiście symboliczna inwestycja, która z powodzeniem zastąpi najbardziej wyszukane dodatki.

obraz jesienne drzewo naklejka ornament naklejka drzewo z huśtawką fototapeta dmuchawce