Naklejki na płytki kuchenne

Aranżacja kuchni wymaga dobrania odpowiednich materiałów, które nie tylko efektownie ozdobią wnętrze i stworzą w nim ciekawy klimat, ale też będą odporne na warunki, jakie panują w tym pomieszczeniu. Dekorowanie ścian tradycyjnymi tapetami mija się tu z celem, bowiem para unosząca się w powietrzu podczas gotowania czy woda i tłuszcze z pewnością szybko pozbawiłyby ją atrakcyjności. Miejsca najbardziej narażone na kontakt z żywnością, wodą i tłuszczami wykłada się zazwyczaj kafelkami ceramicznymi, które wykazują odporność na wszystkie czynniki i jednocześnie są łatwe do utrzymania w czystości.

Kafelki nie zawsze spełniają nasze oczekiwania pod względem ich dekoracyjności, dlatego warto sięgnąć po kolorowe naklejki na płytki kuchenne. Te proste i zarazem bardzo efektowne dekoracje niewielkim kosztem pozwolą diametralnie zmienić pomieszczenie zamieniając monotonny jednolity wystrój w prawdziwą feerię barw lub stylowe wnętrze, nawiązujące klimatem do dawnych epok. Naklejki są łatwe w aplikacji, a dzięki zastosowaniu techniki druku na winylowym podłożu z powodzeniem zastępują glazurę dorównując jej trwałością. Warstwa klejąca doskonale przylega do gładkiej struktury kafli, które dodatkowo urozmaicają wzór zarysem płytek.

Naklejki na płytki kuchenne

Naklejki na płytki kuchenne to również wzory, jakie można znaleźć na stronie https://reproteka.pl/dekoracje/fototapety-pod-szklo-do-kuchni/. Kolorowe fototapety przygotowane z myślą o naklejaniu na powierzchnie płytek świetnie sprawdzą się w roli kuchennej dekoracji, jednocześnie podkreślając rolę wnętrza lub jego konkretny styl. Przykładowe kompozycje czerwonych papryczek, wisienek, wielobarwne kolaże z owoców cytrusowych czy ziarenka aromatycznej kawy skutecznie pobudzą apetyt sprzyjając pasji gotowania, albo tradycyjnemu przygotowywaniu posiłków. Przy okazji będą też piękną dekoracją tematyczną do kuchennego wnętrza.

Osoby, które cenią niestandardowe rozwiązania mają również do dyspozycji wzory całkowicie odbiegające tematyką od kulinariów. Jeśli kuchnia urządzona jest w stylu nawiązującym do naturalnego drewna ciekawym uzupełnieniem będą stonowane motywy lasów. Kuchnię rustykalną idealnie ozdobi kolaż z czarno-białych fotografii tworzących powtarzalny, harmonijny wzór, albo ludowe wycinanki. Pięknie ożywią taką stylizację także żółte słoneczniki. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się naklejki na płytki kuchenne z motywami londyńskimi czy też kompozycje kwiatowe.

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach: