Fototapeta pod szkło

Nowoczesne materiały i techniki dekorowania wnętrz coraz częściej zadziwiają pomysłowością, dzięki której w kuchniach, pokojach i łazienkach pojawiają się niestandardowe, designerskie rozwiązania przyciągające uwagę swoim pięknem. Jedną z nowości, jakie można wykorzystać w kuchennych wnętrzach są panele szklane montowane na ścianach nad kuchennymi blatami i stolikami jadalnymi, czyli wszędzie tam, gdzie przez lata swoje miejsce miały kafelki ceramiczne. Umieszczane na ścianach nie tylko chronią je przed zabrudzeniem, ale też mogą być łatwo utrzymane w czystości i są świetnym miejscem do naklejania kolorowych fototapet.

Szkło jest materiałem idealnym do kuchni z uwagi na jego obojętność w stosunku do wielu substancji chemicznych, wilgoci, barwników i kwasów, a nawet – po odpowiednim zahartowaniu – zmiennych temperatur. Niestety szklane tafle nie należą do pięknych, bowiem ich przejrzystość ujawnia wszystko, co znajduje się pod spodem. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest fototapeta pod szkło, która umieszczona bezpośrednio na panelu przymocowanym do ściany jest chroniona przez kuchennymi zagrożeniami tworząc niezwykle efektowną dekorację. To połączenie funkcji ozdobnej z praktyczną w prostej, ale pięknej formie.

Fototapeta pod szkło

Fototapeta pod szkło taka, jak wzory zaprezentowane na stronie https://reproteka.pl/dekoracje/fototapety-pod-szklo-do-kuchni/ to wielokolorowy nadruk na specjalnym materiale, który po wykonaniu wzoru powlekany jest warstwą transparentnego kleju umieszczanego na stronie drukowanej. Takie rozwiązanie pozwala na przyklejenie wzoru bezpośrednio do szkła, co eliminuje problem zwijania się, marszczenia pod wpływem wilgoci czy różnic temperatur, które mogą wpływać na strukturę tworzywa sztucznego. Przyklejona do szyby fototapeta jest też chroniona przed wycieraniem i płowieniem koloru pod wpływem wielu czynników zewnętrznych. Łatwiejsze jest też mycie szyby zamiast winylowego wydruku.

Kolorowe motywy, jakie można znaleźć w kolekcji fototapet pod szkło to prawdziwa feeria barw, odcieni, tematów i szczegółowości wzorów czy charakteru kompozycji. W kuchennym wnętrzu może pojawić się kolorowy kolaż owocowy, kompozycja z nasion kawy czy przypraw, kolorowych makaronów o różnych kształtach, ale również widok nowoczesnego miasta, pięknej białej orchidei czy bukietu tulipanów. Do dyspozycji pozostają zarówno wzory tradycyjne, jak i niestandardowe, jak strony z komiksów czy motywy wzbogacone napisami. Fototapety pod szkło mogą też być wykorzystywane w innych pomieszczeniach, w których umieszcza się panele lub ścianki z tego materiału.