Fototapety pod szkło

Naklejki i fototapety w dekoracji wnętrz stają się coraz popularniejsze. Po latach ograniczania się jedynie do różnych kolorów farb, tradycyjnych tapet ściennych i meblowych oklein w harmonijne układy wzorków dziś coraz częściej sięga się po piękne obrazy. Pomimo wyjątkowego uroku nie należą one wcale do kosztownych, a dzięki możliwości szybkiej wymiany pozwalają na remont w krótkim czasie i bez znacznych nakładów finansowych.

Ostatnie lata to również wprowadzanie do wystroju wnętrz elementów szklanych. Specjalne hartowane szyby stają się blatami stolików, drzwiami szafek i szaf, elementami ścian, a nawet drzwiami do łazienki. Szkło samo w sobie nie jest dekoracyjne, lecz praktyczne, dlatego dekoratorzy sięgają po specjalne tanie fototapety pod szyby.  Najczęściej wykorzystywanym do takich aranżacji miejscem jest przestrzeń pomiędzy kuchennymi szafkami, jednak tanie naklejki można też wykorzystać w wielu innych miejscach.

Poza pięknem i zróżnicowaniem motywów ich cechą charakterystyczną jest warstwa kleju nanoszona na stronę zadrukowaną, dlatego mogą być naklejane pod szybą w taki sposób, że wzór jest doskonale widoczny, a szklana powierzchnia chroni tapetę przed zniszczeniem. Na stronie https://reproteka.pl/dekoracje/fototapety-pod-szklo-do-kuchni/ można znaleźć wiele typowo kuchennych aranżacji, jednak naklejki tego rodzaju sprawdzą się też świetnie, jako podkład pod blat szklanego stolika czy dekoracja szklanych drzwi szafek, nie tylko zresztą w kuchni.

Decydując się na tego rodzaju tanie fototapety pod szyby warto przede wszystkim zastanowić się, jaki efekt ma zostać osiągnięty. Większość oferowanych wzorów to niezwykle barwne i bardzo realistyczne zdjęcia żywności, napojów, przypraw, które nie tylko tematyka narzucają miejsce przeznaczenia, ale również intensywność palety barw takich obrazów ogranicza ich wykorzystanie do wnętrz stonowanych kolorystycznie.

Nie oznacza to jednak, że takie tanie naklejki nie mogą zdobić kuchni bardziej kolorowej, w intensywnych odcieniach. W ofercie znajdą się również kompozycje czarno-białe lub w odcieniach sepii, jak chociażby collage wykonany ze zdjęć Paryża czy biały storczyk na czarnym tle. W przeciwieństwie do blatu stolika, który zniesie wiele różnych dekoracji, a w ostateczności może być po prostu przestawiony kuchenne dekoracje trzeba dobierać z rozwagą, aby zamiast wyjątkowego wizualnego efektu nie osiągnąć poziomu przesadnego przeładowania.

pod szkło zebra pod szkło paryż pod szkło magnolie pod szkło jesienny las