Tanie plakaty na ścianę

ozdoby z ludźmi

Jak uniknąć monotonii w wystroju wnętrza? Prostym i niedrogim sposobem na to jest ozdobienie ściany plakatem, który – odpowiednio wyeksponowany – stworzy stonowaną, a jednocześnie niezwykle oryginalną dekorację pomieszczenia. Wśród różnorodności wzorów na plakatach ściennych, na pierwszy plan wybijają się grafiki typograficzne, prezentujące hasła i cytaty o charakterze motywacyjnym. Utrzymane na ogół w czarno – białej kolorystyce „złote myśli” mogą pełnić funkcję kodeksu, przypominającego o zasadach panujących w domu, wyrażać uczucia i emocje lub – ujęte w żartobliwą formę – wzbudzać wesołość.

Oprócz napisów, bardzo popularnym motywem na plakatach są proste rysunki lub przedruki znanych ilustracji. Nie przemija moda na wzory retro, oparte na trendach z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych dwudziestego wieku. Przykładem mogą tu być plakaty, prezentujące pin-up girls, tak charakterystyczne dla amerykańskiego stylu sprzed sześćdziesięciu lat.

Zobacz również plakaty znane cytaty

Tanie plakaty na ścianę – nowy rodzaj dekoracji

Ten rodzaj dekoracji sprawdzi się nie tylko w przestrzeni domowej, lecz także w biurze, kawiarni, restauracji, barze lub klubie fitness. Nada wnętrzu niebanalny charakter, a – właściwie dobrany – podkreśli specyfikę danego miejsca. Ciekawą propozycją dla lokali gastronomicznych są na przykład plakaty w stylu vintage, imitujące napisane kredą na czarnej tablicy, menu śniadaniowe lub obiadowe, albo listę rodzajów kawy. Tego typu plakaty przywodzą na myśl małą, nastrojową restaurację lub kawiarenkę i z pewnością dodadzą przytulności w każdym nowoczesnym lokalu. Ocieplą też atmosferę naszej domowej kuchni.

Plakaty ścienne są również oryginalnym pomysłem na prezent, który ucieszy każdego. Ze względu na niezbyt wygórowane ceny tego typu ozdób, można je też łatwo wymienić na inne, zmieniając tym samym charakter pomieszczenia. Wszystkich zainteresowanych niedrogimi plakatami odsyłam na stronę internetową https://reproteka.pl/dekoracje/plakaty/. Prezentowane na niej dekoracje ścienne można mieć już za połowę ceny.