Tania naklejka pod szkło – dobra alternatywa

tanie tapety ścienne

Kafelki ceramiczne to typowe wykończenie ścian kuchni szczególnie w tych miejscach, w których mają one kontakt z żywnością lub są narażone na zabrudzenia wynikające z gotowania. Ceramika przez lata była ceniona za jej wytrzymałość i odporność zarówno na kwasy, barwniki i chemię, jak i na zmienne temperatury. Z drugiej strony kafelki zaczęły się po prostu nudzić, bo bywają monotonne kolorystycznie i w zasadzie bardzo ograniczają możliwość tworzenia ciekawego designu. Po latach ich popularności dziś przychodzi pora na szkło, ale nie to delikatne, do produkcji szklanek czy talerzy, lecz masywne, hartowane i równie odporne na kuchenne warunki jak kafelkowa ceramika.

Jednym z ciekawych pomysłów na kolorowy wystrój stało się szkło drukowane, czyli panel, na który nanoszony jest obraz w formie warstwy farby, nakładanej za pomocą specjalnej maszyny. Taka dekoracja bywa piękna, ale też niezwykle droga, a jeśli już zdecydujemy się na jakiś wzór, pozostaje on z nami na zawsze, lub przynajmniej tak długo, póki nie zainwestujemy w nowy panel. Szkło drukowane to propozycja dla nielicznych, ale nie oznacza to, że nie znajdzie się równie atrakcyjna i znacznie bardziej praktyczna alternatywa. Z pewnością jest nią tania naklejka pod szkło, która zagwarantuje taki sam efekt za znacznie niższą cenę i dodatkowo z możliwością wymiany na inny wzór, kiedy ten wybrany się znudzi.

Tania naklejka pod szkło to nic innego jak drukowana na podkładzie z tworzywa kompozycja typowa dla fototapet czy oklein z tą różnicą, że warstwa klejąca znajduje się po stronie nadruku. Motywy ze strony https://reproteka.pl/dekoracje/fototapety-pod-szklo-do-kuchni/ to przykład dużej różnorodności takich wzorów, które można samodzielnie umieścić pod szklanym panelem przykręconym do ściany kuchennej pomiędzy szafkami lub nad blatem roboczym. Naklejki nie tylko są mniej kosztowne, ale też znajdująca się na nich kompozycja jest tak dobrana, że można ją rozciągnąć do dowolnych rozmiarów odpowiadających długości kuchennej ściany. Takie panele świetnie sprawdzą się też nad blatem stolika śniadaniowego, w nieco mniejszym formacie.

Tania naklejka pod szkło

Naklejka pod szkło wymaga zainwestowania w szklany panel oraz umieszczenia tego panelu bezpośrednio na ścianie, jednak z pewnością czyste szkło jest o wiele tańsze od drukowanego. Klejąca strona z nadrukiem pozwala umieścić dekorację pod szybą, dzięki czemu jest ona doskonale widoczna, a jednocześnie chroniona przez szklaną powierzchnię. Przyklejona nie przemieszcza się też pod panelem i nie marszczy pod wpływem wilgoci czy zmiany temperatur. Po remoncie kuchni, kiedy wymieniamy meble na takie w innym designie naklejkę można z powodzeniem usunąć spod panelu i na jej miejscu umieścić inny, bardziej odpowiedni motyw.