Fototapety z drzewami

Drzewa są wyjątkowo wdzięcznym tematem dekoracji ściennych, co zawdzięczają z jednej strony swojemu naturalnemu pochodzeniu, z drugiej pewnej uniwersalności, dzięki której świetnie sprawdzą się w każdej stylizacji, a z jeszcze innej – nieograniczonym wręcz możliwościom kreowania kompozycji z ich udziałem. Szczególnie ta ostatnia zwraca uwagę, bowiem wystarczy pomyśleć nad ilością gatunków, wieku drzew, kształtów uwarunkowanych miejscem czy warunkami środowiskowymi, a już otrzymuje się liczbę niebagatelną. Jeśli doda się do tego ujęci samotnych drzew, drzewa w grupach, zagajnikach laskach i lasach, drzewa w szacie jesiennej, wiosennej czy zimowej, w sadach i parkach, w rozmaitym otoczeniu – lista kompozycji jest nieskończenie długa.

Dekorowanie wnętrz fototapetami z motywem drzew to nie tylko sposób na ciekawy wystrój, ale też zbliżenie do natury, a wykorzystując te tysiące różnych możliwości kreacji wzoru – również wprowadzenie konkretnego klimatu. Osoby, które nie do końca wiedzą, na czym to polega powinny zastanowić się, jakie skojarzenia budzi w nich widok samotnej palmy kokosowej, baobabu, suchej karłowatej akacji czy brzozy, jak reagują na widok bambusowego czy tropikalnego lasu, a jak na pejzaż z sosnowym zagajnikiem. Każda z takich kompozycji dosłownie przenosi obserwatora do innego świata, do tropikalnej dżungli, na egzotyczną plażę czy afrykańskie Safari, albo po prostu do pobliskiego lasku za miastem.

Fototapety z drzewami to również takie kompozycje, jak na ze strony https://reproteka.pl/produkt/fototapeta-z-rozowymi-drzewami/ – niby realne, a jednak surrealistyczne przez to specyficzne połączenie intensywnego różu z surowością czerni i szarości nagiej ziemi. W tej kompozycji wszystko jest sprzecznością. Zarówno kolor koron drzew, jak i połączenie obrazu całkiem sporych i dorodnych roślin z krajobrazem, który sprawia wrażenie, jakby nie był w stanie utrzymać przy życiu nawet niewielkiego chwastu. To kompozycja na poły realistyczna na poły fantastyczna, która będzie ciekawym urozmaiceniem nowoczesnego wnętrza, wprowadzając do niego żywy akcent kolorystyczny.

Fototapety z drzewami na Twojej ścianie

Najbardziej uniwersalne i zarazem też najbardziej klimatyczne są te fototapety, na których drzewa pojawiają się w naturalnej postaci. Zieleń sama w sobie ma moc uspokajającą, dlatego krajobraz z brzozami czy lasem mieszanym w letniej szacie jest doskonałym dopełnieniem sypialni. Wybierając taką fototapetę do salonu jednak warto pamiętać, że zabiera ona sporo światła i nawet ten jasny, przesycony słońcem leśny krajobraz może negatywie wpłynąć na wnętrze. W ciemniejszych pomieszczeniach drzewa mogą zagościć na fototapetach pojedynczo, w zestawieniu z pięknym krajobrazem, zachodem słońca, albo w zimowej szacie. Dla poszukujących mniej standardowych dekoracji znajdą się także komputerowe modyfikacje zdjęć.