Fototapeta z drzewami

fototapeta w niskiej cenie

Drzewo to motyw dekoracyjny, który pojawia się w wytworach artystycznych praktycznie od zarania dziejów. Już w malowidłach naskalnych, a potem w różnego typu rzeźbach i rysunkach ten element przyrody pełni ważną rolę, często związaną z symbolami życia, a nawet boską czy nadprzyrodzoną mocą. W ujęciu bardziej współczesnym drzewa wiążą się przede wszystkim z naturą, czystym powietrzem i cieniem w środku upalnego dnia, a także z darami, w postaci owoców, kory, liści czy żywicy mających właściwości lecznicze, lub gospodarcze. Natomiast z punktu widzenia dekoracji wnętrz drzewa są po prostu piękne i niepowtarzalne.

Fototapeta z drzewami to dekoracja, o której można powiedzieć, że ma setki różnych twarzy, dzięki którym jest zarówno uniwersalna, jak i posiada nieograniczone możliwości kształtowania atmosfery wnętrza. Na tę różnorodność wpływa zarówno pora roku, jak i gatunki drzew na obrazie, ich usytuowanie, liczba czy otoczenie towarzyszące. Jesienny las brzozowy skapany w złocie delikatnych liści będzie tworzył całkiem odmienny klimat niż widok bezlistnego lasu spowitego tajemniczą jesienną mgłą czy też okrytego pierzyną białego puchu. Jeszcze inne, radosne i relaksujące wrażenie zapewni fototapeta z drzewami w kwiatach lub spowitymi soczystą zielenią pełni lata.

Drzewa na fototapetach mogą występować samodzielnie, jako pojedynczy detal dodany do pięknego krajobrazu, jako element przejmujący ciężar kompozycji na przykład w postaci samotnego drzewa na skale urwiska czy w środku rozległego pola. Drzewa mogą tworzyć szpalery przy drodze, w sadzie prowadząc gdzieś w nieznane, w kierunku skrywanej za pagórkiem tajemnicy. Wreszcie drzewa mogą być składowymi kompleksu leśnego ujętego w jesiennej czy wiosennej szacie. Każda z takich kompozycji jest propozycją do innego wnętrza i dla innych osób, poszukujących radosnego, pogodnego nastroju, odrobiny romantyzmu albo wręcz nostalgii i wyciszenia.

Fototapeta z drzewami to idealna dekoracja do dużych wnętrz, do salonów, w których nie przewidziano dużej liczby mebli, a przestrzeń wręcz prosi o jej wypełnienie. Świetnie sprawdzi się tu kompozycja z lasem w pełni lata lub skąpanym w bogatych kolorach jesieni. Z kolei sypialnia to miejsce idealne dla bardziej nostalgicznych obrazów z drzewami, tych samotnych na urwiskach, tych w okowach deszczu i mgły, które tworzą charakterystyczny klimat skłaniający do oderwania się od rzeczywistości i oddania sennym marzeniom.

fototapeta zimowe drzewa fototapeta smutne drzewa fototapeta drzewo w deszczu fototapeta drzewo i zachód slońca