Fototapeta z brzozami – tania dekoracja

fototapeta brzozowy las

Dekoracje z motywem drzew są w ostatnim czasie bardzo popularne, a te szczególne i bardzo bogate wzorniczo twory natury pojawiają się zarówno samodzielnie, jak i w formie lasu, alei parkowej lub też kępy drzew towarzyszącej innej, pierwszoplanowej tematyce. Bez drzew nie byłoby pejzaży, ale również one same są bardzo ciekawym motywem grafik, naklejek czy szablonów, stwarzającym wiele możliwości kształtowania formy, dzięki czemu doskonale dopasowują się do każdej wolnej przestrzeni. Jedną z kompozycji z motywem drzew jest też brzozowy las, który poza typową dla motywów przyrodniczych uniwersalnością jest też bliski naszemu sercu, bo jego widok został zapożyczony z bezpośredniego otoczenia.

Fototapeta z brzozami pojawia się w dziesiątkach różnych odsłon, ale zawsze budzi takie same skojarzenia – z krajobrazem swojskim, przyjaznym, doskonale znanym, a przy okazji też ściśle związanym z wiejskim środowiskiem. Taki motyw jest idealnym tłem dla strefy relaksu, pięknie dekorując kącik wypoczynkowy w salonie, ścianę na patio czy w sypialni. Brzozy skłaniają do refleksji, a dzięki swoim białym pniom tworzą też piękną, rytmiczną kompozycję, dzięki której wnętrze zyskuje na atrakcyjności. Poza tym sam motyw przyrodniczy oraz towarzysząca drzewom specyficzna zieleń liści działają uspokajająco na nasz układ nerwowy i sprawiają przyjemność podczas obcowania z nimi.

Poszukując odmienności w tej tematyce można również sięgać po prezentacje niestandardowe, jak przykład zimowego lasu, który – poza czerpaniem inspiracji w przyrodzie – jest motywem uniwersalnym kolorystycznie. Czerń i biel bezlistnych drzew w zestawieniu z bielą śniegu i nawet szarym, zimowym niebem dopasuje się do kolorowych kanap i do wystroju w odcieniach szarości. Po motyw brzóz można też sięgnąć poszukując tanich sposobów na wystrój wnętrza, bowiem oferowana na stronie https://reproteka.pl/produkt/fototapeta-brzozowy-las/ fototapeta z brzozami to tania dekoracja, która nie tylko pięknie wypełni wnętrze, ale też stworzy w nim niecodzienny klimat.

Brzozowa dekoracja nie stawia też zbyt dużych ograniczeń miejsca, w których może być wykorzystania. Z uwagi na jej specyficzny charakter nie będzie nonsensem ani w małżeńskiej sypialni, ani w oficjalnym gabinecie dyrektora. Poza tym motyw pokrywający powierzchnię dużej ściany sprawia wrażenie, że pomieszczenie jest większe i bardziej przestronne, a złudzenie może być tak silne, iż niemal czuje się powiew wiatru, słyszy szelest liści i doświadcza chłodu śniegu. Fototapeta z brzozami to tania dekoracja, która zmieni wnętrze nie do poznania bez dużych nakładów finansowych, bez kosztownych remontów i wyszukanych materiałów.

fototapeta różowe brzozy fototapeta zielone brzozy fototapeta żółte brzozy fototapeta turkusowe brzozy