105.00 390.00 
105.00 390.00 
105.00 390.00 
105.00 390.00 
105.00 390.00 
70.00 280.00 

Fototapety widoki miast – najpiękniejsze miasta na ścianę

Fototapety widoki miastBardzo częstą dekoracją w salonie czy sypialni są fototapety widoki miast. Najczęściej jest to Nowy Jork, Paryż czy Wenecja. A czemu by tak nie przykleić fototapety z polskim miastem. Przecież my też mamy piękne miasta, mogą się one stać częścią naszego wnętrza. Wrocław to najpiękniejsze polskie miasto, może jestem nie obiektywna bo to moje miasto rodzinne. Wrocław jest bardzo fotogeniczny, kryje w sobie tajemnice, które uchwycone na fotografii mogą zagościć w Waszym salonie.

Pamiętaj przy tym, że fototapeta, która na zdjęciu wydaje się niewielka, jest w rzeczywistości kilkumetrowym zdjęciem. Zastanów się, czy wolisz wybrać wzór o żywych kolorach i dynamicznych kształtach, czy raczej spokojny i stonowany. Charakter fototapety powinien być zgodny z Twoją koncepcją i przeznaczeniem miejsca dekorowanego. Wybraną fototapetę z panoramą miasta zamów jeszcze przed malowaniem pokoju.

Dzięki temu, gdy zobaczysz ją w rzeczywistości, o wiele łatwiej dobierzesz kolory ścian i dodatków. Masz kilka możliwości: kolorystyka pomieszczenia może naśladować tonację dominującą na fototapecie lub powtarzać jeden jej akcent kolorystyczny albo też stanowić bardzo spokojne tło dla kolorowego zdjęcia. Może również w bardzo kontrastowy sposób wyeksponować to miejsce, które dla Ciebie stanowi clou pokoju, salonu czy wnętrza o innym przeznaczeniu.

Fototapety z najpiękniejszymi panoramami miast

W pierwszym przypadku barwy ścian i mebli dopasuj do ogólnego stylu fototapety. Najprostsze zadanie będą miały osoby, które wybiorą geometryczne, nowoczesne wzory lub zdjęcia utrzymane w jednolitej tonacji np. sepii, brązach, szarościach lub zieleniach. Wystarczy, że wybiorą one odcień zbliżony do fototapety jako barwę ścian i zrezygnują z dekoracji mocno odbiegających od niej kolorem. Jeśli Twój wybór padnie na czarno – białe zdjęcie z akcentem kolorystycznym, możesz wykorzystać go jako inspirację do skompletowania dekoracji: zasłony, poduszki, lampy lub dywan z takim właśnie motywem kolorystycznym stworzą wrażenie harmonii.Trzecia opcja zarezerwowana jest dla osób, które planują, by fototapeta stała się centralnym punktem pomieszczenia.

Fototapety widoki miast na wymiar ściany

Fototapety widoki miast wbrew temu, co podsuwa nam wyobraźnia, wcale nie musi być nudna i mało atrakcyjna. Nie musi też być wyłącznie związana z nowoczesnymi stalowymi kolosami, które są znamieniem współczesności i przykładem rozwoju cywilizacyjnego. Most przyjmuje przecież wiele form, od nowoczesnych. Przez piękne, zabytkowe budowle jeszcze z czasów średniowiecza po kładki, mostki i pomosty nad klimatycznymi. Przepełnionymi ciszą jeziorami. Każdej konstrukcji, bez względu na jej formę i okres powstania towarzyszy też jakieś tło. Może nim być nowoczesna metropolia, niewielkie, malownicze miasteczko, albo sama natura w osobie lasu. Rzeki czy jeziora. Tło w dużym stopniu decyduje o stylu kompozycji i jej nastroju.

Fototapety z mostami mogą też wpływać na wnętrze w inny sposób. Te, na których pojawia się jeden ze stalowych kolosów. Widoczny z boku rozciągają obraz na szerokość sprawiając wrażenie, że pokój wydaje się być szerszy. Efekt wzmacnia jeszcze kolorowy akcent w intensywnym odcieniu. Żółty na szarej fototapecie, czerwony lub zielony, jeśli takie kolory dominują we wnętrzu. Fototapeta most to zarówno dekoracja nowoczesna, nawiązująca do XX-wiecznego industrializmu. Doskonała do loftów i wnętrz w stylu minimalistycznym, jak i stylowa. Z Mostem Karola w Pradze lub jednym z kamiennych mostków południowoeuropejskich miasteczek. A jeśli poszukujecie wyciszenia i spokoju, możecie sięgnąć po widok drewnianej kładki oświetlonej zachodzącym słońcem. Nad jednym z mazurskich jezior. Poeksperymentujcie z mostami, a przekonacie się, że warto!