105.00 390.00 
105.00 390.00 
105.00 390.00 
105.00 390.00 
105.00 390.00 

Fototapety przestrzenne 3D pod wymiar ściany

Fototapety przestrzenne 3DTrójwymiarowość obrazów to tematyka, która pojawiła się w dekoratorstwie całkiem niedawno i jest wynikiem możliwości komputerowych wizualnego tworzenia przestrzeni. Samo jej kształtowanie znane z optyki ma już setki lat, a rysowanie kształtów geometrycznych, które sprawiają wrażenie głębi wykorzystywane było przez malarzy przed wiekami. Dziś malarstwo niewiele ma wspólnego z kształtowaniem przestrzennym wnętrz, ale z pewnością przyczyniają się do tego nowoczesne techniki cyfrowego druku. Dzięki nim właśnie powstają fototapety przestrzenne 3D coraz popularniejsze i coraz chętniej wykorzystywane przez dekoratorów.

Wielkość mieszkania, biura czy restauracji, w której prowadzi się własny biznes. Niestety jest ograniczona możliwościami finansowymi i chociaż większość ludzi chciałaby mieć jeszcze jeden pokój. Czy jeszcze jeden metr kwadratowy mieszkania więcej, to sporadycznie mają okazję takie marzenie spełnić. Fototapety przestrzenne 3D wnętrze są rozwiązaniem idealnym w takich sytuacjach, bowiem chociaż metrów w rzeczywistości nie dodają, to umieszczenie takiego obrazu na ścianie sprawia, że pomieszczenie powiększa się optycznie o przedstawiony na dekoracji obraz. Przykładowo, jeśli na fototapecie umieszczono tunel wykonany z prostokątnych filarów, głęboki na kilka metrów, o tyle również wizualnie powiększy się pokój.

Fototapety przestrzenne 3D idealne do dekoracji małego pokoju

Fototapeta przestrzenna powiększająca pokój to idealne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, blokowych mieszkań. Optycznie powiększające wnętrze fototapety przestrzenne przybierają rozmaite formy. Niezwykła, futurystyczna kolumnada, to nieszablonowa dekoracja. Sypialnię, przedpokój lub kuchnię możesz w prosty sposób powiększyć. Dodatkowy, wirtualny wymiar przestrzeni montując na ścianach fototapety powiększające wnętrze. Dekoracje, dające złudzenie oddali to również dekoracje na wymiar. Dzięki czemu nawet maleńka ściana może być początkiem niekończącej się drogi. Nowoczesny design tego typu wzornictwa jest niezwykle praktyczny w zdobieniu maleńkich pomieszczeń. Fototapety do salonu z panoramą miasta nie tylko go upiększą ale i pozwolą uciec naszemu wzrokowi na Most Brookliński. Nasze maleńkie mieszkanie, dzięki tym nieskomplikowanym zabiegom stanie się mieszkaniem z perspektywą

Dobierając fototapetę 3D do pokoju czy korytarza warto zwrócić uwagę na dwa aspekty, które pozwolą osiągnąć gwarantowany efekt. Pierwszy z nich to dopasowanie kolorystyczne motywu. Im bardziej będzie się on wtapiać w kompleksowy wystrój wnętrza, tym bardziej realistyczne wrażenie zostanie osiągnięte. Można też działać w przeciwnym kierunku dobierając motyw kontrastowy. Wyróżniający się we wnętrzu i tym samym zwracający uwagę osoby wchodzącej. Wówczas jednak – choć równie efektowne i ciekawe – wrażenie głębi będzie nieco mniej naturalne.