Fototapety do salonu kosmetycznego – najpiękniejsze wzory

Fototapety do salonu kosmetycznegoWyobraźnia podsuwała mi różne rozwiązania, widziałam przestronne, udekorowane jasne pokoje, kuchnię pachnącą ziołami, i dobrym jedzeniem. Każde pomieszczenie miało mieć bardzo osobisty wygląd i charakter, podobnie jak dekoracje ścienne. Chciałabym się jednak skupić na salonie kosmetycznym…Wyobraźcie sobie zwiewne tkaniny, misterną biżuterię w szkatule, sekretarzyk pełen listów od….hmm, kogoś… Wszystko to miało tonąć w barwach perłowych z delikatnym muśnięciem pudrowego różu. Wiadomo, gust człowieka, w tym również kobiety, zmienia się co jakiś czas, zatem mój uległ również pewnym modyfikacjom, jednak z przyjemnością przeglądam propozycje z kolekcji fototapety do salonu kosmetycznego.

Burza blond włosów, czerwona szminka i charakterystyczny makijaż oczu – pin-up girls, które kusiły mężczyzn w latach 40 i 50 XX wieku a mogłyby z powodzeniem wygrywać dzisiejsze konkursy piękności. Długonogie, zgrabne modelki w skąpych strojach stały się ponadczasowym symbolem seksapilu z klasą. Modne dziewczyny chciały wyglądać tak, jak bohaterki zdjęć i rysunków. Zgadnij, która aktorka stała się najsłynniejszą przedstawicielką tego stylu? Wizerunek pin-up girl przyjęła i wypromowała Marylin Monroe.

Fototapety do salonu kosmetycznego pod wymiar ściany

Dlatego dziś, widząc blondynki o mocno pomalowanych oczach. Czerwonych ustach i w skąpych strojach, kojarzymy je właśnie z MM. Wdzięk pin-up girls odkryli także dekoratorzy wnętrz. Przypomnijmy, że wizerunki seksownych modelek wzięły swoją nazwę właśnie od tego, że mężczyźni przypinali ich obrazki i zdjęcia we wszystkich możliwych miejscach, w których przebywali. Teraz przyciągające uwagę ilustracje powróciły w szlachetniejszej formie. Zostały poddane cyfrowej obróbce w pracowniach grafików, którzy poprawili ich jakość i kolory.

Następnie trafiły do drukarni cyfrowych i zostały utrwalone na płótnie. Nie trzeba nikogo przekonywać, że nowoczesna reprodukcja prezentuje się o wiele lepiej. Dawne wydruki z widoczną siatką drobnych punktów. Teraz wizerunki pin-up stały się elegancką ozdobą, nadającą pomieszczeniom ekskluzywny charakter. Urok w stylu retro, którego znakiem rozpoznawczym stały się rozkloszowane sukienki i wydekoltowane kostiumy. Dziś inspiracją także dla twórców fototapet do salonu kosmetycznego. Można polecić je także właścicielom klubów i restauracji. Wizerunki pin-up girls mają jedną, ogromną zaletę: są finezyjne i żartobliwe, dlatego w aranżacji wnętrz świadczą o pomysłowości dekoratora i jego umiejętności patrzenia na wystrój pomieszczeń z przymrużeniem oka.